تاریخ انتشار خبر: 2 تیر 1396 | 00:47:29
کد خبر : 355

استاندار خوزستان: رها سازی آب کشاورزی شادگان افزایش می یابد

    استاندار خوزستان گفت:به منظور تامین آب کشاورزی نخلستان های شادگان مدت و حجم رهاسازی آب کشاورزی شهرستان شادگان افزایش می یابد. غلامرضا شریعتی پنجشنبه در جریان بازدید از روستاهای بخش خنافره بر تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان شادگان تاکید کرد و افزود:توسعه کشاورزی و تامین آب مورد نیاز آن یکی از اهداف […]

 

 

استاندار خوزستان گفت:به منظور تامین آب کشاورزی نخلستان های شادگان مدت و حجم رهاسازی آب کشاورزی شهرستان شادگان افزایش می یابد.

غلامرضا شریعتی پنجشنبه در جریان بازدید از روستاهای بخش خنافره بر تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان شادگان تاکید کرد و افزود:توسعه کشاورزی و تامین آب مورد نیاز آن یکی از اهداف تولید برای ایجاد اشتغال، رفع بیکاری و ماندگاری مردم در مناطق محروم است.

وی بر رفع مشکل آب شرب اهالی روستای فیه شاوردی در مدت زمان ۲ هفته تاکید کرد و بیان داشت:مسئولان امر تلاش کنند در این مدت مشکل آب شرب این روستا برطرف شود.

شریعتی از احداث دو منبع ذخیره آب در دهستان جفال و دهستان شاوردی به منظور ذخیره سازی و تامین آب شرب اهالی خبر داد.

به گزارش ایرنا شریعتی استاندار خوزستان همچنین با حضور در منازل روستائیان بخش خنافره از نزدیک مشکل آب شرب اهالی را بررسی و دستور رفع مشکل آبرسانی به روستائیان را داد.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل آبفار استان خوزستان، فرماندار شادگان و جمعی از مسئولان استانی و محلی استاندار را همراهی می کردند.

پیشتر هادی شاوردی رئیس آبفار شادگان از آبرسانی به ۱۰ روستای این شهرستان بوسیله تانکر خبر داده بود.

وی از جیره بندی آب در برخی روستاهای شهرستان شادگان خبر داد و افزود:از ساعت ۶ بامداد تا ۱۲ و ۳۰ دقیقه و از ساعت ۱۷ تا ۲۳ هر روز، ۳۰ هزار متر مکعب آب شرب به روستای این شهرستان پمپاژ می شود.

شهرستان شادگان در جنوب غرب استان خوستان و ۷۵ کیلومتری اهواز حدود ۱۸۸ روستا و سه بخش دارد.