تاریخ انتشار خبر: 29 تیر 1396 | 22:35:43
کد خبر : 763

استاندار خوزستان: دولت سهمیه امسال در بخش آب و فاضلاب استان را ابلاغ کرد / طرح آبرسانی غدیر با سرعت خوبی در حال اجراست

زاگرس نشیان- دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در نشست شورای اداری استان که امروز چهارشنبه ۲۸ تیرماه در سالن شهید هاشمی استانداری برگزار شد با تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع) گفت: امیدواریم خدای تبارک و تعالی توفیق دهد در راه آموزه های آن امام همام حرکت کنیم. شریعتی در ادامه با اشاره به افزایش […]

سردار سرتیپ عبادالله عبداللهی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در حاشیه بازدید از طرح آبرسانی غدیر در استان خوزستان

زاگرس نشیان- دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در نشست شورای اداری استان که امروز چهارشنبه ۲۸ تیرماه در سالن شهید هاشمی استانداری برگزار شد با تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ع) گفت: امیدواریم خدای تبارک و تعالی توفیق دهد در راه آموزه های آن امام همام حرکت کنیم.

شریعتی در ادامه با اشاره به افزایش مصرف برق در استان گفت: مصرف برق به وضعیت هشدار رسیده و امروز به هشت هزار و ۲۲۰ مگاوات برق مصرف رسیده که با احتساب کسری ۱۵۰ مگاوات صنایع فولاد و تعطیلی زودهنگام ادارات که تقریبا ۲۰۰ مگاوات مصرف را کاهش می دهد رقم مصرف به حدود ۸ هزار و ۵۷۰ مگاوات می رسد که رقم بسیار زیادی است.

رئیس شورای اداری استان افزود: مصرف روز ما در امسال در قیاس با روز مشابه در سال گذشته بین ۱۱ و نیم تا ۱۴ درصد افزایش یافته و این وضعیت میطلبد که در مصرف برق نهایت دقت شود و همه بر این امر تاکید نمایند.

استاندار خوزستان یادآور شد: در ادارات و سازمان ها هنگام تعطیلی حتما نسبت به خاموش کردن تجهیزات برقی تاکید شود و نظارت باشد که این کار به طور جدی صورت گیرد و تمام مردم را به مصرف بهینه و دقت در مصرف و تا حد امکان صرفه جویی توصیه میکنیم

شریعتی ادامه داد: انشاالله بتوانیم این تابستان را که بیشترین کاهش نزولات آسمانی را در سال آبی ۹۵ – ۹۶ داشتیم و اکنون تبعات آن و همچنین دمای بالا را تجربه میکنیم اداره و سپری کنیم و مشکل خاصی برای استان پیش نیاید.

رئیس شورای اداری استان عنوان کرد: در عین حال ممکن است تمهیدات بیشتری هم بیاندیشیم و فکر میکنم اگر تغییر اقلیم به این نحو باشد شاید لازم شود مانند کشورهای اروپایی که ۲۰ روز را در وقت گرما در حالت تعطیل یا نیمه تعطیل دارند و آن روزها را مردم برای مسافرت استفاده میکنند شاید لازم باشد ما هم برنامه ریزی کنیم و استان خوزستان هم برای مدیریت مساله و هم برای استفاده بهتر از شرایط و عدم قرار گرفتن شهروندان در معرض دمای بالا از این مساله بهره مند شود و البته این پیشنهاد اولیه است و نیاز به بررسی بیشتر دارد.

 

اخبار مرتبط

طی بازدید سردار عبداللهی از پروژه های استان خوزستان صورت گرفت؛ پیشرفت چشمگیر پروژه آبرسانی طرح غدیر خوزستان/تامین آب مورد نیاز خوزستان تا دو سال آینده/امضای تفاهم نامه قرارگاه خاتم الانبیا (ص) با استاندار خوزستان برای خط دوم مترو و احداث ۱۰ تقاطع غیرهمسطح در اهواز

ناظر گمرکات خوزستان خبر داد: خوزستان در جایگاه سوم صادرات غیرنفتی کشور

 

استاندار خوزستان در مورد وضعیت مصرف آب گفت: شرایط فعلی مصرف آب بیش از پیش بر ما واجب میکند مصوبه دولت را پیگیری نماییم البته ۲۳ هزار میلیارد تومان برای ۵ مشکل اساسی استان است اما قسمت قابل ملاحظه ای از آن یعنی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان مربوط به بخش آب و فاضلاب است که دولت سهمیه امسال آن را ابلاغ کرده است.

شریعتی تصریح کرد: قبل از جلسه شورای اداری استان با سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا (ص) جلسه مفصلی داشتیم و بحمدلله طرح غدیر با سرعت خوبی در حال اجرا است و سازمان آب و برق از روند کار اعلام رضایت کرد و امیدواریم سایر کارهای دیگری هم که باید انجام شود به مناقصه رود و شرکت های آب و فاضلاب هم طرح های فاضلاب را سریع تر به مناقصه ببرند که در تبدیل استان به کارگاه عمرانی بزرگ و ایجاد اشتغال بیشتر موثر است.

رئیس شورای اداری استان ابراز امیدواری کرد: بخش آب شرب و فاضلاب استان انشاالله طبق برنامه پیش رود و طی چهار سال به شرایط استانداردی برسیم و سطح رفاه در استان بالاتر رود.

استاندار خوزستان در مورد روند مقابله با ریزگردها گفت: نهالکاری و سایر اقدامات به طور جدی در حال انجام است و انشاالله از مهرماه با امکانات و بودجه لازم نهالکاری در کانون های ریزگرد ادامه خواهد یافت

شریعتی خاطرنشان کرد: بنا بود امسال بر اساس مصوبه دولت ۴۲ هزار هکتار نهالکاری انجام شود اما با بررسی هایی که انجام دادیم این امکان و توان هست که امسال تا ۶۲ هزار هکتار نهالکاری انجام شود.

رئیس شورای اداری استان با اشاره به اینکه اجرای برنامه های مقابله با ریزگردها کار سنگین و بسیار مهمی است گفت: دولت تدبیر و امید و شخص رئیس جمهور محترم اراده جدی برای حل مشکلات اساسی استان دارند و فرمایشات مقام معظم رهبری هم که پس از مشکلات استان در اسفندماه گذشته بیان شد هم در این زمینه مد نظر است و انشاالله کار طبق برنامه پیش رود.

استاندار خوزستان اظهار کرد: در مورد طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مشکلاتی در وزارت نیرو مطرح است که انشاالله هر چه سریع تر حل شود و ما بتوانیم آن را حل کنیم.

شریعتی تصریح کرد: در مورد برق بناست ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای تثبیت خطوط انتقال و توزیع برق استان هزینه شود که هفته گذشته با معاونت مربوطه در سازمان برنامه و بودجه کشور جلسه ای داشتم و بنا شد هفته آینده آخرین مذاکرات را به اتمام برسانیم و برنامه ریزی شود تا وضعیت برق در استان به صورت باثبات تری برسد.

استاندار خوزستان در ادامه گفت: دعوت میکنم از همگان در مراسم تشییع و تدفین ۱۷ شهید دفاع مقدس که فردا در ۸ شهر استان برگزار خواهد شد شرکت کنند و انشالله تلاش شود یاد و خاطره این عزیزان را گرامی بداریم.

شریعتی عنوان کرد: سال ۹۵ بحمدلله اولین سالی بود که صادرات غیر نفتی کشور در تاریخ بعد از اکتشاف نفت بر واردات کشور فزونی یافت و این توجه به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی را می رساند و وظیفه ماست در این مسیر گام برداریم و دروازه بازار کشور را برای اجناس خارجی و خدای ناکرده آسیب به تولید داخلی باز نکنیم و اگر هم نیاز به واردات است باید سعی شود در بخش صنایع سرمایه ای باشد که باعث رشد و تولید بیشتر در کشور شود.