تاریخ انتشار خبر: 4 شهریور 1396 | 01:05:19
کد خبر : 1047

استاندار خوزستان خبر داد: اجرای بخشی از طرح آبرسانی جنوب شرق خوزستان در هفته دولت

استاندار خوزستان به مناسبت هفته دولت در مصاحبه با رادیو گفتگو ضمن تبریک این هفته گفت: پروژه‌های زیادی در حوزه‌های کتابخانه‌های عمومی، هواشناسی، راه و شهرسازی، آب و برق، صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی با اعتباری بالغ بر یک هزار و صد میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت در استان خوزستان آماده […]

استاندار خوزستان به مناسبت هفته دولت در مصاحبه با رادیو گفتگو ضمن تبریک این هفته گفت: پروژه‌های زیادی در حوزه‌های کتابخانه‌های عمومی، هواشناسی، راه و شهرسازی، آب و برق، صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی با اعتباری بالغ بر یک هزار و صد میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت در استان خوزستان آماده افتتاح می‌باشند. به گزارش زاگرس نشینان  ،دکتر غلامرضا شریعتی با بیان اینکه به مناسبت هفته دولت ۱۱۹ پروژه استانی و ۴۹ پروژه ملی و ۲۸۶ پروژه بخش خصوصی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت، افزود:اهواز، بهبهان و شوشتر به ترتیب بیشترین اعتبار هزینه شده را در پروژه‌های قابل افتتاح دارند. وی اظهار کرد: علاوه بر این پروژه‌‌ها، پروژه‌های مهمی نیز برای شروع عملیات اجرایی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به شروع عملیات اجرایی طرح آبرسانی به شهرستان رامهرمز و طرح آبرسانی جنوب شرق استان خوزستان اشاره کرد. دکتر شریعتی اذعان کرد: اجرای کامل طرح آبرسانی به جنوب شرق استان با اعتبار ۶۰۰ میلیون یورو در شورای اقتصاد در حال بررسی است اما اجرای بخشی از طرح در حوزه سد کوثر و بهبهان با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در هفته دولت آغاز می‌شود. وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دولت ادامه داد: در هفته…

استاندار خوزستان به مناسبت هفته دولت در مصاحبه با رادیو گفتگو ضمن تبریک این هفته گفت: پروژه‌های زیادی در حوزه‌های کتابخانه‌های عمومی، هواشناسی، راه و شهرسازی، آب و برق، صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی با اعتباری بالغ بر یک هزار و صد میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت در استان خوزستان آماده افتتاح می‌باشند.

به گزارش جلگه نیوز ،دکتر غلامرضا شریعتی با بیان اینکه به مناسبت هفته دولت ۱۱۹ پروژه استانی و ۴۹ پروژه ملی و ۲۸۶ پروژه بخش خصوصی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت، افزود:اهواز، بهبهان و شوشتر به ترتیب بیشترین اعتبار هزینه شده را در پروژه‌های قابل افتتاح دارند.

وی اظهار کرد: علاوه بر این پروژه‌‌ها، پروژه‌های مهمی نیز برای شروع عملیات اجرایی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به شروع عملیات اجرایی طرح آبرسانی به شهرستان رامهرمز و طرح آبرسانی جنوب شرق استان خوزستان اشاره کرد.

دکتر شریعتی اذعان کرد: اجرای کامل طرح آبرسانی به جنوب شرق استان با اعتبار ۶۰۰ میلیون یورو در شورای اقتصاد در حال بررسی است اما اجرای بخشی از طرح در حوزه سد کوثر و بهبهان با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در هفته دولت آغاز می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دولت ادامه داد: در هفته دولت علاوه بر افتتاح پروژه‌ها و برگزاری این نماییشگاه شاهد برگزاری کارگروه‌ها، سمینارها و همایش‌هایی در زمینه خدمات دولت در استان و کشور خواهیم بود.

وی در پاسخ به این پرسش که ظرفیت‌های گردشگری استان خوزستان در راستای جذب گردشگر به چه میزان مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: استان خوزستان تنها استانی است که از داشتن سه اثر ثبت جهانی بهره‌مند است. یکی از اولویت‌های برنامه‌ریزی در سال جاری، توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان می‌باشد که در این راستا به دنبال راه‌اندازی شهرک‌های گردشگری در نقاط مختلف استان هستیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: پروژه‌های گردشگری دیگری آماده اجرا هستند که بخش خصوصی آمادگی خود برای اجرای این پروژه‌ها را اعلام کرده است.

وی تصریح کرد: احداث موزه استان خوزستان که عملیات اجرای آن سالهاست متوقف شده، در هفته دولت مجدد آغاز خواهد شد و امیدواریم تا یکسال و نیم آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

استاندار خوزستان گفت: در ۱۵ فروردین سال جاری، مصوبه‌های بسیار بزرگی در زمینه زیرساخت‌های استان خوزستان به تصویب هیات دولت رسید که پس از تصویب این مصوبه‌ها، تمهیدات لازم به کمک وزاری مرتبط، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه کشور اتخاذ شد.

وی افزود: در بخش آبرسانی با اهتمام دولت، وزارت نیرو، سازمان برنامه و بودجه کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، پروژه آبرسانی غدیر فعال شد. در هفته گذشته نیز شاهد افتتاح طرح آبرسانی بستان بودیم و طرح آبرسانی به چزابه برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی نیز آغاز شد.

دکتر شریعتی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی  طرح آبرسانی غدیر به سمت رفیع، اظهار کرد: طرح آبرسانی شمال شرق استان نیز با اعتبار ۳۸۵ میلیون یورو در شورای اقتصاد در حال بررسی است.

وی اذعان کرد: در زمینه ریزگردها نیز کانال آب در حال حفر بوده و ۶ هزار هکتار نهال کاری صورت گرفته است. از مهرماه نیز نهال کاری در سطح ۴۲ هزار هکتار که جزء تعهدات سال جاری است آغاز خواهد شد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه در بخش برق یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان به تصویب رسیده است گفت: در این راستا سالانه باید اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تامین شود که در جلسه اخیر با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، مجوز تامین ۵۰۰ میلیارد تومان سال اجاری از محل اسناد خزانه صادر شد.

دکتر شریعتی خاطرنشان کرد: در حوزه فاضلاب استان نیز کارهای مطالعاتی انجام شده و به دنبال تامین منابع مالی اجرای طرح‌های این بخش هستیم.