وی افزود: بی تردید کودکان بخشی از سرمایه های ملی و اجتماعی ما هستند و توجه به تربیت و پرورش کودکان امروز نقش آفرین توسعه و پیشرفت فردای ایران اسلامی هستند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: باید در مواجهه با دنیای کودکان در ابعاد مختلف فرهنگی، تربیتی و هویتی با بهره گیری از شیوه های نوین تلاش کنیم.

شریعتی عنوان کرد: همه کودکان خلاقیت بلقوه در وجودشان است، مهم بستر سازی تبلور آن در کنار قدرت آفرینش گری و اعتماد بنفس آنها است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه کودکان آینده سازان کشور هستند لذا باید از کودکی مولفه های مهمی مانند مشارکت، آگاهی و مسئولیت اجتماعی را به آنها آموزش داد.

استاندار خوزستان با اشاره به همزمانی هفته ملی کودک با ایام پیاده روی اربعین گفت: این ایام زمینه خوبی برای آشنایی کودکان با معنویت است.

شریعتی با بیان اینکه تکنولوژی با سرعت درحال رشد است و آسیب های خاص خودش را دارد، افزود: باید با آموزش های مختلف زمینه آسیب را در این حوزه به کودکان کاهش دهیم.

ایشان  با عنوان اینکه اعتبار کانون پرورش فکری کودکان در یک سال گذشته در خوزستان ۶۳ درصد رشد داشته و خود کانون نیز رشد ۵۰ درصدی درآمد داشته است، گفت: همه این افزایش ها در حوزه مادی موجب آن نمی شود که دیگر نهاد های تاثیر گذار برنامه هایی را در این حوزه نداشته باشند.

استاندارخوزستان با تشکر از دست اندر کاران حوزه کودک و نوجوان در استان خوزستان اظهار کرد: در حادثه سیل امسال در استان خوزستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بدون تبلیغات در حوزه امداد فرهنگی کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده فعالیت های خوبی را داشتند.