تاریخ انتشار خبر: 19 مهر 1396 | 01:45:58
کد خبر : 1207

گزارشی ازعملکردسوءآموزش وپرورش استان درجذب نیروهای حق التدریس

وضعیت نابهنجار آموزشی در استان بر کسی پوشیده نیست. رتبه های آخر آموزشی و قبولی دانشگاهی در استان خوزستان نسبت به استان های دیگر بر همه روشن است و با تبلیغات نمی توانیم سر خود را بالا نگه داریم. همچنین وضعیت مدارس مناطق محروم خوزستان که از آموزش نابرابر در رنج و عذاب هستند و […]

وضعیت نابهنجار آموزشی در استان بر کسی پوشیده نیست. رتبه های آخر آموزشی و قبولی دانشگاهی در استان خوزستان نسبت به استان های دیگر بر همه روشن است و با تبلیغات نمی توانیم سر خود را بالا نگه داریم.

همچنین وضعیت مدارس مناطق محروم خوزستان که از آموزش نابرابر در رنج و عذاب هستند و با داشتن جمعیت جوان و نوجوان فاقد معلم و فضای مفید آموزشی هستند از جمله مشکلاتی است که مستقیما متوجه مدیر کل آموزش و پرورش استان است.

این وضعیت نابهنجار آنچنان رو به رشد بوده که صدای استاندار محترم خوزستان هم در آمده و با زبان صریح نسبت به استخدام های سفارشی اعتراض شددید کرد و خواستار شایسته سالاری و رقابت مساوی برای همه داوطلبین خوزستانی شد.

این در حالی است که آمارهای ریز و درشت و ناخوانای آموزش پرورش میانبری برای گریز از انتقاد است. مدیر کل آموزش و پرروش استان نیز تا کنون بدون هیچگونه ره آورد مثبتی در حال ادامه است و سیر قهقرائی  آموزش استان ادامه دارد.

استاندار محترم خوزستان، جناب دکتر شریعتی که دلسوزیش بر استان کاملا بر همه مبرهن است، باید نسبت به مسایل آموزشی صراحت بیشتر و شفاف تری به خرج دهد. زیرا وی با آنکه مایل است رقم استخدام ها بالاتر رود اما  خود در این مورد استخدام ها صدایش در آمده است و بخوبی می داند اینگونه روند آموزش استان را ـ بخاطر مدتی به کرسی نشستن بعضی ـ  نابود می کند.

آیا مدیر کل آموزش  و پرورش استان در زمینه آموزشی و پرورشی و نیز خدمات به کارکنان مورد تایید منتقدین و کارشناسان متخصص است؟ آیا ارزیابی وضعیت آموزشی استان عرق شرم بر پیشانی همگان نمی آورد؟

فرزندان خوزستان در چنین وضعیتی آموزش می بینند که فاقد معلم هستند و یا انتخاب معلمین آنان سفارشی است نه بر اساس شایسته سالاری.

بهتر آنست به سخنان دلسوزانه استاندار خوزستان دقت نظر کنیم تا ببینیم چگونه به عنوان نماینده دولت اعتدال به وضعیت آموزشی و استخدامی آموزش و پرورش معترض است. شرمساری زمانی بیشتر می شود که آمارهای داخلی عالی باشند و آمارهای کشوری، ما را در رتبه های آخر قرار دهد.

تلاش بی شائبه ی استاندار در باز کردن مسیر آموزش الکترونیک و تلاش برای تفاهم نامه ای با شرکت ایرانسل در جهت آموزش الکترونیک را باید به وی تبریک گفت زیرا طرحی بدیع است که در مدیریت آموزش و پرورش به آن نگاه نشده است.

کار به جایی رسیده است که استاندار محترم از همه مسئولین استان تقاضای کمک به وضعیت آموزشی استان کرده است.

همچنین باید از تلاش و دلسوزی استاندار نسبت به ارتقا وضعیت کنکور و نگاه  به مستضعفین و دانشجویان کم بضاعت در استفاده از امکانات آموزشی و آماده سازی برای کنکور سپاس و ستایش کرد.

امیدواریم استان و بخصوص آموزش و پرورش استان در سایه دلسوزی های مداوم شریعتی استاندار خوزستان به جایگاه خود باز گردد و چنانکه خود شریعتی اعلام کرد ارتقا آموزش در بالا رفتن وضعیت عمران شهر و استان تاثیر گذار است.

 

سید حمید حسینی – (فعال سیاسی-اجتماعی)