تاریخ انتشار خبر: 15 آذر 1400 | 18:23:51
کد خبر : 11474
رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاههای استان:

استانداری ، دستگاههای اجرایی و صنایع استان آسوده بخوابند: المپیاد ملی مهارت در اهواز برگزار میشودإ

به گزارش خبر گزاری زاگرس نشینان؛مسابقات ملی مهارت بزرگترین رویداد علمی ، مهارتی است که همه ساله در کشور برگزار می شود. در سالهای ابتدائی برگزاری ، این مسابقات (المپیاد) به صورت متمرکزدرتهران برگزار می شدکه در سالهای پس از آن رشته های مختلف در استانهای کشور برنامه ریزی و اجرامی شود. در حاشیه برگزاری […]

به گزارش خبر گزاری زاگرس نشینان؛مسابقات ملی مهارت بزرگترین رویداد علمی ، مهارتی است که همه ساله در کشور برگزار می شود. در سالهای ابتدائی برگزاری ، این مسابقات (المپیاد) به صورت متمرکزدرتهران برگزار می شدکه در سالهای پس از آن رشته های مختلف در استانهای کشور برنامه ریزی و اجرامی شود.

در حاشیه برگزاری المپیاد کشوری رشته تهویه وتبرید دراستان خوزستان

غلامرضا مومنی رئیس کانون انجمن های استان خوزستان اظهار کرد : اقدامات انجام شده توسط اداره کل فنی وحرفه ای به ویژه همکاران اینجانب درحوزه معاونت آموزش ، پژوهش و برنامه ریزی درآماده سازی فضا وشرایط برای برگزاری با شکوه این رویداد مهم علمی – مهارتی ، بی نظیر است . این دوستان با کمترین امکانات کلیه تجهیزات قابل ساخت را در مدت کوتاهی ساختندوشبانه روزی وقت گذاشتند تا در برگزاری آبرومندانه آن خللی وارد نشود.

نائب رئیس شورای منطقه ده دانشگاههای غیر انتفاعی کشور با اشاره به لزوم توسعه آموزش مهارت در دانشگاههاگفت : توصیه می کنم دانشجویان و دانشگاهیان به ویژه حوزه ستادی دانشگاهها از این همایش مهارتی مهم بازدید کنند و شرایط توسعه آموزش های مهارتی را در دانشگاهها فراهم نمایند .

رئیس کانون انجمن های صنفی آموزشگاههای استان بااظهارتاسف از عدم حمایت صنایع و دستگاههای اجرائی استان از این رویداد ملی گفت :جای تاسف بسیار دارد که صنایع بزرگ استان مانند فولاد ، گروه ملی ،ملی حفاری ، شرکت ملی مناطق نفت خیز ، شرکت های کوچک و بزرگ پتروشیمی و حتی دستگاههای اجرائی مانند استانداری و دانشگاهها ، هیچ سهمی در برگزاری این هماورد ملی ندارند . این در حالی است که در همه استانهای کشورصنایع بزرگ با حمایت های مالی ، کل هزینه برگزاری المپیادرا تقبل می کنند .

وی با اشاره به توان بالای کارشناسان فنی و حرفه ای در بخش دولتی و خصوصی بیان کرد : عدم حمایت ها از طرف صنایع ونامهربانی های استانداری خوززستان مانع از تجهیز و آماده سازی محل برگزاری المپیاد ، حتی بالاتر از استانداردهای جهانی نشد و فرزندان خوزستان در فنی وحرفه ای با کار شبانه روزی خود این نقیصه تاسف بار را جبران کردند.

مومنی در پایان گفت : ابتکار جالب معاونت آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای خوزستان پخش آنلاین این مسابقات است که از طریق لینک ویژه امکان بازدید مجازی را فراهم می کند ./