تاریخ انتشار خبر: 26 آذر 1398 | 19:00:21
کد خبر : 7645
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:

از مردم عذرخواهی می کنیم/ دستگاه های کم کار به مردم معرفی و با آنها برخورد خواهد شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: بابت کم کاری برخی دستگاه ها به دلیل کمبود تجهیزات و امکاناتشان از مردم عذرخواهی می کنیم.

از مردم عذرخواهی می کنیم/ دستگاه های کم کار به مردم معرفی و با آنها برخورد خواهد شدبه گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که به ریاست غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: بابت کم کاری و نقصان هایی که بعضی از دستگاه های متولی به علت کمبود تجهیزات و امکاناتشان در استان در ارائه خدمت داشتند، از مردم عذرخواهی می کنیم.

وی افزود: رسالت ذاتی ستاد مدیریت بحران استان، هشدار اخطار و صدور اطلاعیه در راستای پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی است. در جلسه امروز هم مسایل و مشکلات بی پرده عنوان شد.

حاجی زاده ادامه داد: براساس تجارب سال گذشته اولین کارگروه مقابله با سیلاب را در مردادماه سال جاری برگزار کردیم و شرح وظایف دستگاه ها ابلاغ شد که براساس قانون جدید ستاد بحران، همه دستگاهها مکلف هستند آمادگی لازم را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان عنوان کرد: قبل از ورود سامانه بارشی که مقداری با تاخیر در زمان پیش بینی رخ داد و میزان ضعف و قدرت آن کاملا مشخص نبود، هشدارهای لازم اعلام شد.

وی ادامه داد: در این ۴ ماه بیش از ۱۰۰ اطلاعیه و هشدار به دستگاه ها فرستاده شده است و آنها مکلف هستند پای کار باشند. در شهرهایی که توپوگرافی مسطح دارند، کانال دفع آب های سطحی ندارند و در زیرساخت فاضلاب مشکل دارند، قطعا دستگاه های متولی باید تجهیزات بیشتری داشته باشند.

حاجی زاده گفت: استاندار خوزستان و دیگر مسئولین تا امروز صبح در شهرستان کارون حضور داشتند و همه دستگاهها و شرکت های بزرگ‌ را پای کار آوردند و دستگاه های بزرگ تخلیه آب از شرکت ملی حفاری را از کیلومترها دورتر پای کار آوردیم و براساس تقسیم کاری که انجام شد، قرار شد ستادی در اهواز و شهرستان کارون مستقر شوند و تا امشب باید همه آب های سطحی دفع شوند. برای آبادان و خرمشهر نیز معین قرار دادیم و کار به خوبی پیش می‌رود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد: بعد از این پایش، به دستور استاندار و قانون ستاد بحران با دستگاه های کم کار برخورد خواهد شد و به مردم معرفی خواهند شد. مدیرکل نوسازی مدارس هم مکلف شد مدارس را برای استفاده دانش آموزان تا فردا مهیا کند.