تاریخ انتشار خبر: 14 آبان 1396 | 21:14:02
کد خبر : 1454

اربعین یآدواره امام شهید گرامی باد

اربعین حسینی از این روی برای شیعه جعفری مهم است که نقل و قول کرده اند که اسیران کربلا روز ۲۰ ماه صفر سال ۶۱ ق در بازگشت از شام، برای زیارت مدفن امام حسین(ع) به کربلا آمدند. همچنین در این روز جابربن عبدالله انصاری به زیارت قبر امام حسین آمده است. زیارت اربعین از […]

اربعین حسینی از این روی برای شیعه جعفری مهم است که نقل و قول کرده اند که اسیران کربلا روز ۲۰ ماه صفر سال ۶۱ ق در بازگشت از شام، برای زیارت مدفن امام حسین(ع) به کربلا آمدند. همچنین در این روز جابربن عبدالله انصاری به زیارت قبر امام حسین آمده است. زیارت اربعین از اعمال خاص این روز است که بنابر روابتی از امام حسن عسکری(ع) از نشانه های مومن دانسته می شود.
و حالا پس از یکهزاره گذشته، شیعه ایرانی به یمن نظامی که امام حسین(ع) برای آرمان ان شهید شد، شتابان، با پای پیاده به سوی کربلا می شتابد. جمعیت بالغ بر چندین میلیون نفر، که تجهیزات و نظم آن کار بسیار مشکلی است، اما بدون هیچ مشکلی تا کربلا می روند، زیارت می کنند، با امام شهیدشان بیعت می کنند.
مناسکی که در طول چند سال گذشته به عنوان یک حرکت عظیم انسانی – دینی به جهانیان ثابت شد، بر کسانی که قصد آشوب در خاورمیانه دارند ثابت کرد که شیعه این است، به این صورت جمع می شود و به این صورت پس از ۴ دهه از انقلاب از نظام خود دفاع می کنند و پایبند به مرام امام شهیدشان می باشند.
بدینسان خیل رهسپار حرم امام حسین(ع) بنوعی سپاه او هستند، که مصایب این طریق طولانی را به عشق امام می روند.
مناسک اربعین حسینی، از جمله مناسکی است که با شهادت امام شهید شروع شده و با جدیت اهل بیت آن امام معصوم ادامه یافته است و من بعد ادامه خواهد داشت.
درپايان أربعين حسيني رابه تمام همشهريان دوستداران وعاشقان اهل بيت تسليت عرض مينمايم
سلام بر حسین(ع)
سلام بر شهیدان انقلاب اسلامي ايران
سلام بر شهیدان مدافع حرم

روح الله احمد فخرالدین
شهردار منطقه چهاراهواز