تاریخ انتشار خبر: 11 فروردین 1399 | 23:39:19
کد خبر : 8612
مدیر کل بهزیستی استان خوزستان:

ارائه خدمات مشاوره ایی گروه های فوریتی محب در مقابله با ویروس کرونا

غلامرضاصدیق راد مدیر کل بهزیستی استان خوزستان از ارائه خدمات مشاوره ایی گروه های فوریتی (طرح محب ) بهزیستی در مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ غلامرضا صدیق رادعنوان کرد: از ابتدای اسفند ماه تا کنون ۱۲ تیم فوریتی طرح محب برای مقابله با شیوع ویروس کووید ۱۹ در استان وارد عمل شدند.
وی بیان کرد : هر تیم فوریتی متشکل از سه نفرکارشناس،روانشناس و مددکار در مبادی ورودی شهرها و نقاط حساس مستقر شده و خدمات مشاوره ای رایگان و آموزش های مجازی، توزیع بروشور و توصیه های بهداشتی روانی ارائه می دهند.
مدیر کل بهزیستی استان خوزستان تصریح کرد :ارائه مشاوره وحمایت های روانی -اجتماعی در بلایا از وظایف تیم های فوریتی طرح محب بوده ،که با آغاز شیوع ویروس کووید ۱۹ این تیم ها این نقش را به خوبی ایفا کردند.
صدیق راد افزود: به منظور پیشگیری وکاهش بروز مشکلات روانی اجتماعی در مواجهه با ویروس کرونا و با تاکید بر توانمند سازی افراد جامعه این تیم ها وارد عمل شدند و به صورت اختصاصی به مشکلات روانشناختی مانند مدیریت استرس برای کودکان درشرایط بحران وتوصیه هایی برای والدین ، تمرین آرام سازی برای کودکان (مثل نقاشی کردن ، قصه گویی ، بازی داستان ..) تکنیک های حمایتی روانی از کودکان در مقابل این ویروس کرونا پرداختند.
وی ارائه مشاوره روانشناختی بصورت تلفنی و آنلاین برای مراجعینی که ترس از مراجعه حضوری برای ادامه درمان داشتنداز خدمات این گروه ها بر شمرد و گفت:
ارائه توصیه های بهداشتی ، توزیع بروشور و تراکت های بهداشتی ، ایجاد آرامش و افزایش بینش افراد جهت کاهش اضطراب، کاهش رفتارهای وسواسی در افراد مستعد و مبتلا از دیگر خدمات گروههای فوریتی طرح محب هستند.

مدیر کل بهزیستی استان خوزستان با اشاره به اینکه مشاوران و روانشناسان در این راستا نقش پررنگ تری دارند بیان کرد:آگاهی دادن صحیح و به موقع و به روز به گروه مخاطب از وظایف مهم هر روان شناس در جامعه است .
صدیق راد افزود:بی شک مشاور و روان شناس بودن در اتاق مشاوره و جلسات مشاوره خلاصه نمی شود وحضور در زمان بروز استرس های دسته جمعی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بوده و توجه به واکنش متفاوت افراد در برابراسترس ها حائز اهمیت و توجه است .
وی در پایان خاطر نشان کرد : تیم های محب دربرخی از شهرستانها و روستاهای استان به صورت رایگان در حال فعالیت هستند و پاسخگوی سوالات هم استانی ها در مدیریت استرس ، اضطراب وکنار آمدن با سبک زندگی جدید و خود مراقبتی و رعایت اصول پیشگیرانه ، در زمینه ویروس کرونا می با شند.