تاریخ انتشار خبر: 13 خرداد 1396 | 20:26:02
کد خبر : 66

ادامه حریق در جنگل های: جنگل های خوزستان همچنان در آتش می سوزند

۲ فروند بالگرد برای مهار آتش در جنگل های استان، در اهواز مستقر شد. آتش سوزی در بیشه زارهای گتوند با کمک های مردمی خاموش شد. جنگل های انبار سفید در سی کیلومتری لالی نیز از روز چهار شنبه دچار حریق شده که هنوز خبر دقیقی از خاموشی آن در دست نیست. از میزان خسارت […]

۲ فروند بالگرد برای مهار آتش در جنگل های استان، در اهواز مستقر شد.

آتش سوزی در بیشه زارهای گتوند با کمک های مردمی خاموش شد.

جنگل های انبار سفید در سی کیلومتری لالی نیز از روز چهار شنبه دچار حریق شده که هنوز خبر دقیقی از خاموشی آن در دست نیست.

از میزان خسارت های احتمالی هنوز خبری در دست نیست.

به نقل از ایرنا؛ سرهنگ احمد ساعدی اظهار کرد: در پی افزایش آتش سوزی در جنگل ها و مراتع خوزستان، درخواست اختصاص بالگرد را مطرح کردیم که بر همین اساس ۲ فروند بالگرد از روز جمعه گذشته در اهواز مستقر شده است.

مقامات مسئول علت آتش سوزی را روستاییان می دانند و معتقدند روستاییان با آتش زدن خرمن های گندم باعث آتش سوزی در جنگل ها می شوند به همین خاطر از کشاورزان خواسته شده تا پس از برداشت محصول از آتش زدن مزارع خوداری کنند.

از فرودین امسال تاکنون ۱۱ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع خوزستان رخ داده که در نتیجه آن حدود ۲۷۰ هکتار خسارت دیده است.

مدیرکل منابع طبیعی خوزستان پیش از این گفته بود: در پنج سال گذشته آتش سوزی در جنگل ها و مراتع خوزستان روند افزایشی داشته و این استان در سال های اخیر همیشه در رده پنج استان اول کشور بوده است به طوری که ۲۵ درصد آتش سوزی در جنگل های کشور در خوزستان اتفاق افتاده است.

  1. […] ادامه حریق در جنگل های: جنگل های خوزستان همچنان در آتش م… […]