تاریخ انتشار خبر: 1 دی 1398 | 22:50:09
کد خبر : 7731
سامانه بارشی جدید پنجشنبه وارد خوزستان می‌شود

اداره‌کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای از ورود سامانه بارشی از روز پنجشنبه به این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛در این اطلاعیه آمده است: ورود سامانه بارشی از روز پنجشنبه تا روز شنبه سبب رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید، تندباد لحظه‌ای و احتمال تگرگ و بارش برف در ارتفاعات خوزستان خواهد شد. بر اساس این اطلاعیه عمده بارش‌ها در مناطق شمال و شمال شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود و […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛در این اطلاعیه آمده است: ورود سامانه بارشی از روز پنجشنبه تا روز شنبه سبب رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید، تندباد لحظه‌ای و احتمال تگرگ و بارش برف در ارتفاعات خوزستان خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه عمده بارش‌ها در مناطق شمال و شمال شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود و در بقیه مناطق بارش‌ها از شدت کمتری پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین در این مدت شمال خلیج فارس مواج است.

این اطلاعیه می‌افزاید:پدیده مه همراه با افزایش آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی خوزستان تا اواخر روز چهارشنبه ادامه دارد.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان، در ۲۴ ساعت گذشته بهبهان با ۲۲.۹ و ایذه با ۳.۶ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین‌ترین دما را داشتند؛حداکثر دمای اهواز در این مدت ۲۰.۲ و حداقل ۶.۶ درجه سانتیگراد گزارش شد.

پدیده مه از روز چهارشنبه هفته گذشته بر خوزستان غالب شده و شعاع دید را در برخی نقاط کاهش داد و باعث لغو و تاخیر در برخی پروازهای فرودگاه اهواز شد.

سامانه بارشی روز دوشنبه تا اوایل چهارشنبه هفته گذشته بر خوزستان حاکم بود و میزان بارش در اهواز ۷۳.۹ و آبادان ۱۱۲.۵ میلیمتر ثبت شد.