تاریخ انتشار خبر: 18 آبان 1398 | 20:57:21
کد خبر : 7212

اختصاص ۱۵درصد از عرصه صنایع خوزستان به فضای سبز

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان با اشاره به دستور سازمان محیط زیست کشور مبنی بر ایجاد فضای سبز در ۱۰ درصد از مساحت شهرک‌های صنعتی کشور گفت: مقرر شده در خوزستان ۱۵ درصد از عرصه واحدهای صنعتی به فضای سبز اختصاص داده شود. و این فضا توسط صاحبان واحدهای صنعتی ایجاد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛اخلاق محمدیان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان با اشاره به ایجاد ۲۳۰ هکتار فضای سبز در شهرک‌های صنعتی خوزستان بیان کرد: گسترش فضای سبز واحدهای صنعتی به‌ منظور کاهش آلودگی‌ ناشی از فعالیت‌های صنعتی انجام می‌شود و تاکنون ۲۵۴ هزار اصله نهال در شهرک‌های صنعتی خوزستان کاشته شده است.

وی با بیان اینکه فضای سبز توسط صاحبان صنایع ایجاد می‌شود گفت: گونه‌های درختی و درختچه‌هایی که انتخاب شده بیشتر مناسب کاشت در فضای سبز مناطق گرمسیری و ساحلی است و هزینه نگهداری از آنها نیز پایین است.

محمدیان افزود: با توجه به اینکه خوزستان یکی از استان‌های صنعتی کشور است توسعه فضای سبز در واحدهای صنعتی این استان در افزایش سرانه فضای سبز و سلامت مردم این استان بسیار تاثیرگذار است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان ادامه داد:توسعه فضای سبز در عرصه تمامی واحدهای صنعتی خوزستان ضروری است و گسترش این فضای ، برای صاحبان صنایع باید به یک فرهنگ تبدیل شود تا به کاهش آلایندگی در خوزستان بیشتر کمک شود.

در خوزستان ۷۳ شهرک و ناحیه صنعتی با اشتغال بیش از ۲۵ هزار نفر وجود دارد.