تاریخ انتشار خبر: 26 خرداد 1396 | 16:23:53
کد خبر : 289

احتمال کشته شدن رهبر داعش

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که البغدادی در نتیجه حمله نیروی هوایی روسیه به مقر فرماندهی واقع در حومه جنوبی شهر رقه سوریه که دیگر فرماندهان ارشد داعش نیز در آنجا به سر می بردند، کشته شده است. این خبر که آیا البغدادی نیز در آنجا بوده، تحت بررسی قرار دارد. سرگئی لاوروف، وزیر […]

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که البغدادی در نتیجه حمله نیروی هوایی روسیه به مقر فرماندهی واقع در حومه جنوبی شهر رقه سوریه که دیگر فرماندهان ارشد داعش نیز در آنجا به سر می بردند، کشته شده است. این خبر که آیا البغدادی نیز در آنجا بوده، تحت بررسی قرار دارد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد مسکو فعلا مدارک و شواهد حاکی از درستی صد درصد خبر به هلاکت رسیدن ابراهیم ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی “داعش” را در اختیار ندارد.

آلکسی پوشکوف، رئیس کمیسیون سیاست اطلاع رسانی شورای فدراسیون، مجلس علیای پارلمان روسیه در صفحه اش در توییتر نوشت: اگر کشته شدن البغدادی ثابت شود، این ضربه شدیدی به داعش بوده و این گروهک در همه جبهه ها عقب نشینی خواهد کرد. هلاکت سرکرده داعش به شکست نظامی آن سرعت خواهد بخشید.

پیشتر در شورای فدراسیون اعلام کرده بودند که هلاکت البغدادی می تواند باعث بروز ترس و وحشت در صفوف داعش شود.

ویکتور اوزرف، رئیس کمیته امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون، مجلس علیای پارلمان روسیه اعلام کرد به هلاکت رسیدن ابراهیم ابوببکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی “داعش” به آزاد سازی شهر رقه روسیه کمک خواهد کرد.

پیشتر وزارت دفاع روسیه، سرگئی لاوروف، اعلام کرده بود سرکرده داعش احتمالا روز ۲۸ ماه مه در نتیجه حمله نیروی هوایی روسیه در نزدیکی رقه کشته شده است.