تاریخ انتشار خبر: 1 شهریور 1398 | 18:19:20
کد خبر : 5849
– نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:

اجرای برنامه‌های هفته دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با جدیت پیگیری شوند.

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالنبی موسوی فرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر اظهار داشت: دولتمردان باید با جدیت برای تحقق برنامه‌ها عمل کنند چون از ویژگی های مهم دولت اسلامی در تراز جهانی  است. وی افزود: از دیگر ویژگی های دولت اسلامی […]

به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالنبی موسوی فرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر اظهار داشت: دولتمردان باید با جدیت برای تحقق برنامه‌ها عمل کنند چون از ویژگی های مهم دولت اسلامی در تراز جهانی  است.

وی افزود: از دیگر ویژگی های دولت اسلامی در تراز انقلاب اسلامی التزام عملی به شعارهای انقلاب، حمایت همه جانبه از جریان های انقلابی، مقابله با هرگونه رانت خواری و تبعیض در نظام اسلامی، نظارت دقیق بر عملکرد و  نظارت بر دستگاهها برای جلوگیری از کانون های فساد خیز است.

حجت الاسلام موسوی فرد ادامه داد: دل بریدن از بیگانگان، جوان گرایی برای حضور جوان انقلابی در صحنه، باورمندی به مبنای انقلاب اسلامی ، مدیریت جهادی با تلاش مجاهدانه و خدمات شبانه روزی، خواستگاه آزادی، استقلال و عزت ملی و ترویج سبک زندگی ایرانی، اسلامی از دیگر ویژگی های دولت اسلامی است..

امام جمعه اهواز بیان کرد: پاکدستی و ساده زیستی، خفظ بیت المال، اهتمام به حفظ ارزش های انقلاب اسلامی به ویژه حجاب، عمل به قانون اساسی و توجه ویژه به محرومان که صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند از دیگر ویژگی های نظام اسلامی است.

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در تدوین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی زمانی که دستاوردهای نظام مقدس اسلامی در گذشته را متذکر می شوند توجه ما را به یک نکته ضروری جلب می کنند که اگر بی توجهی به شعارهای انقلاب و غفلت از جریان انقلابی در برهه ای از ۴۰ سال گذشته اتفاق می افتاد ما شاهد خسارت های متعدد بودیم و شاید بسیاری از مشکلات کنونی به علت غفلت از این نکته ایشان است.

حجت الاسلام موسوی فرد گفت: برای تحقق کامل ارکان انقلاب اسلامی که معظم له اشاره دارند باید به پنج گام شامل  پیروزی انقلاب اسلامی، شکل گیری نظام اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی توجه کنیم.

خطیب جمعه اهواز ادامه داد: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب ، انقلاب اسلامی وارد مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی شده و تا تحول دولت اسلامی به صورت کامل فرسنگ ها فاصله داریم.

وی در ادامه با اشاره به سفر اخیر به همراه امامان جمعه سراسر کشور در دیدار با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: در این سفر مشکلات خوزستان بازگو شد و تامین آب آشامیدنی و فاضلاب به عنوان اولویت نخست استان خوزستان مطرح شد که با دستور رهبر معظم  انقلاب و رییس جمهوری به دنبال تصویب و تهیه منابع مالی این اولویت ها هستیم.

نماینده ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: بالغ بر ۳۰۰ نقطه در اهواز تلاقی آب و فاضلاب دارند و باید منابع مالی برای حل مشکل تامین شود.

حجت الاسلام موسوی فرد در ادامه یاد شهدای ۳۱ شهریور را گرامی داشت و به مسئولان توصیه کرد به خانواده شهدا بیشتر توجه کنند.