تاریخ انتشار خبر: 8 خرداد 1396 | 22:03:01
کد خبر : 18

آنچه در اولین جلسه شورای شهر اهواز پس از انتخابات گفته شد

يكصد و هفتادمين جلسه شورای شهر اهواز كه اولين جلسه پس از انتخابات ۲۹ ارديبهشت بود، با توجه به راه یافتن تنها یک عضو از شورای چهارم به شورای جدید با تنش‌ها و حاشیه‌هایی همراه بود، انتشار غیرقانونی فیلم درگیری برخی اعضا، اعتراض نسبت به تخلف در شمارش آرای انتخابات شورای شهر، طرح افزایش حق انشعاب آب و مشکلات کیفی آب شرب اهواز از مهم‌ترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا – منطقه خوزستان در ابتدای این جلسه هوشنگ شيرمردی رئيس شورای شهر اهواز  با اشاره به مشارکت پرشور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶، اظهار کرد: فارغ از نتایج این دوره انتخابات، بايد از حضور پرشور مردم در اين صحنه تقدیر کرد. در صورت عدم هدایت خوب شور انتخاباتی شکل گرفته ميان تمامی جناح‌ها به سمت اقتدار نظام، قطعا با مشكلاتی مواجه می‌شديم. مديريت خوب چنین شرايطی، مديون و مرهون رهنمون‌های مقام معظم رهبری است،  زیرا شور انتخابات ۲۹ اردیبهشت موجب ارتقا اقتدار ایران در جهان شد.

وی تصریح کرد: در تمامی مراحل برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت، كانديداها و دست اندرکاران بررسی صلاحیت نامزدها، همه در یک آزمون قرار داشتند؛ خوش به سعادت آنان كه سربلند از اين آزمون بيرون آمدند و مديون یا شرمنده مردم نيستند. اگر افرادی که عهده‌دار نظارت بر این انتخابات و شمارش آرای مردم بودند، در مقابل ايراد و اشكالی سكوت كردند، قطعا بايد نزد خدای خود پاسخگو باشند.
رئيس شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه تخلفات صورت گرفته در انتخابات را از مجاری قانونی پيگيری خواهيم كرد، افزود: در این زمینه در صورت لزوم تا دفتر مقام معظم رهبری نيز پيش خواهيم رفت. اگر به هر دليلی نتوانستيم با مستندات موجود حقانيت این اعتراضات و پیگیری‌ها را به اثبات برسانیم، به نتيجه حاصله احترام می‌گذاریم.
شیرمردی همچنین از ارائه عملكرد شورای چهارم شهر اهواز در قالب یک گزارش پس از اتمام جمع‌بندی‌ها خبر داد و عنوان کرد: اعلام می‌كنم حاضر به هرگونه همكاری با شورای جديد هستيم؛ البته این اعلام برای همکاری به معنای سهم‌خواهی و دخالت در شورای پنجم شهر اهواز  نيست.
به گزارش ایسنا، در ادامه جمشید سلحشور ديگر عضو شورای شهر اهواز به انتشار گسترده فيلم درگیری برخی اعضای شورا در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: اين درگیری در جلسه غير علنی سه سال قبل شورا اتفاق افتاد، اما متاسفانه فیلم این درگیری اکنون به شكل گسترده‌ای حتی در خارج از كشور انتشار یافته است.
وی با تاکید بر پیگیری برای شناسایی عاملان انتشار غیرقانونی این فیلم، ادامه داد: به منظور مجازات عاملان انتشار این فیلم بايد شكايت‌نامه‌ای برای بررسی و پیگیری این مساله به دادستان عمومی و انقلاب اهواز نوشته شود.
به گزارش ایسنا، سید محمدجواد رضوی دیگر عضو شورای شهر اهواز به حماسه حضور مردم در انتخابات ۲۹ اردیبهشت اشاره کرد و گفت: دولت بايد ضمن قدرشناسی از آرای مردم، به عمل به وعده‌های انتخاباتی خود بپردازد؛ همچنین به افرادی كه توفيق خدمت‌رسانی در شورای پنجم را یافتند، تبریک می‌گویم.
وی افزود: با توجه به نام‌نویسی و ثبت نام بیش از ۶۰۰ نفر برای انتخابات پنجمین دوره شورای شهر، می‌توان از برنامه‌ها و ايده‌های اين كانديداها در دوره جدید شورای شهر استفاده كرد.
این عضو دوره چهارم شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه مدعی هستيم انتخابات ۲۹ اردیبهشت از سلامت كامل برخوردار بود، اظهار کرد: با این وجود در جریان این دوره انتخابات شورا شاهد كارها و اقداماتی تجربه نشده بوديم.
رضوی ادامه داد: چیده شدن عوامل شعب با اهداف خاص، وجود تعرفه‌های اسكن‌شده در صندوق‌های رای بر اساس اظهارات سرپرست فرمانداری اهواز، عهده‌دار شدن برخی افراد غيرمسئول برای انجام امور انتخابات و دخالت در روند شمارش آرا و نوشتن ۱۰ به جای ۱۰۰ و یا  ۱۰۰ به جای ۱۰، از اتفاقات پیشتر تجربه‌نشده و تلخ در جریان انتخابات این دوره بود.
وی افزود: با بازشماری یک چهارم صندوق‌های اخذ رای انتخابات شورای شهر اهواز، نتیجه آراء تغيير كرد؛ چه ضمانتی وجود دارد كه در صورت بازشماری سه چهارم ديگر این صندوق‌ها باز هم شاهد تغيير در نتيجه انتخابات نباشيم؟
ادامه دارد