تاریخ انتشار خبر: 23 مهر 1398 | 20:15:00
کد خبر : 6704
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:

آموزش، آگاهی بخشی و تبلیغات میدانی برای مواجهه با بحران مهم است

کیامرث حاجی زاده گفت: باید تبلیغات خوبی بحث مقابله با بحران صورت بگیرد تا به وسیله این آموزش ها در بلایای طبیعی، تلفات انسانی کمتر شود.

 به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛،کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان ظهر امروز (سه شنبه ۲۳ مهر) در جلسه هماهنگی برگزاری بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس که در اداره کل مدیریت بحران خوزستان برگزار شد اظهار کرد:یکی از مسائل استان خوزستان در بحث بحران، زلزله است.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد:برگزاری این مانورها زمانی مثمر ثمر است که باعث ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان و جامعه شود.

وی نقش سه ارگان آموزش و پرورش، هلال احمر و صدا و سیما را مهم دانست و عنوان کرد:انتظار می رود مانور زلزله همزمان با مدارس در دانشگاه ها هم اجرا شود.

حاجی زاده اضافه کرد:خوزستان با برنامه ریزی های خوبی که در سازمان دانش آموزی، مدیریت بحران و دیگر ارگان های شرکت کننده در مانور داشته، در ۲ سال اخیر موفق به کسب رتبه اول کشور شده است.

وی با بیان اینکه اول شدن کار آسانی است اما نگهداری و حفظ آن سخت است تصریح کرد:با توجه به اینکه خوزستان در شرایط زلزله خیز است و شرایطش با دیگر استان ها فرق می کند، باید مانور امسال هم به نحو احسنت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه خوزستان استانی است که مرتب بحران دارد پس باید سطح آمادگی مردم آن هم بالا رود افزود:آموزش، آگاهی بخشی و تبلیغات میدانی در این زمینه بسیار مهم است که باید انجام شود و از فضای مجازی هم برای آموزش استفاده کرد.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان در پایان با بیان اینکه زمان برگزاری مانور زلزله مصادف با هفته بسیج است تاکید کرد:باید تبلیغات خوبی در این زمینه انجام شود تا به وسیله این آموزش ها در بلایای طبیعی، تلفات انسانی کمتر شود.