تاریخ انتشار خبر: 4 اسفند 1397 | 10:54:08
کد خبر : 4544
مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان:

آغاز توزیع تجهیزات ورزشی به مدارس مناطق کم برخودار استان با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال

به گزارش زاگرس نشینان مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از آغاز توزیع تجهیزات ورزشی در بین ۶۰۰ مدرسه مناطق کم برخودار استان با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال خبر داد. افشین حیدری پیش از ظهر امروز شنبه ۴ اسفندماه ۹۷ در آیین اهدای تجهیزات ورزشی به مدارس مناطق کم برخودار خوزستان با بیان اینکه […]

به گزارش زاگرس نشینان مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از آغاز توزیع تجهیزات ورزشی در بین ۶۰۰ مدرسه مناطق کم برخودار استان با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال خبر داد.
افشین حیدری پیش از ظهر امروز شنبه ۴ اسفندماه ۹۷ در آیین اهدای تجهیزات ورزشی به مدارس مناطق کم برخودار خوزستان با بیان اینکه همه شهرستان های استان از لحاظ سرانه فضای ورزشی وضعیت خوبی دارند، اظهار کرد: سرانه فضاهای ورزشی در استان خوزستان تا ۶۰ هزار متر مربع افزایش داشته است و در سال آینده نیز به دنبال افزایش شاخص های کمی و کیفی این فضاهای ورزشی هستیم.

 وی در ادامه مهمترین هدف از اجرای این طرح را توسعه فرهنگ ورزش همگانی در استان دانست و خاطرنشان کرد: توجه ویژه به شاخص های تربیت بدنی مناطق کم تر توسعه یافته و توسعه  و ترویج الگوهای صحیح رفتاری حرکتی در بین دانش آموزان مناطق حاشیه ای از دیگر اهداف اجرای طرح تجهیز مدارس است.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در عین حال با اشاره به شناسایی ۹۸۰ مدرسه حاشیه ای و لازم التوجه در استان خوزستان، توضیح داد: در این طرح بالغ بر ۶۰۰ مدرسه حاشیه ای با وسایل ورزشی تجهیز می شوند. امیدواریم بتوانیم سایر مدارس را نیز زیر پوشش این طرح ببریم.

حیدری همچنین گفت: تا قبل از پایان سال ۹۷  دو سالن چند منظوره در شهرستان هویزه به بهره برداری می رسد.

وی در پایان یادآور شد: اجرای این طرح با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان انجام شده است. امیدواریم این همکاری همچنان ادامه یابد و سایر مدارس حاشیه ای نیز تحت پوشش این طرح قرار بگیرند.