تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , آذر, ۱۳۹۸ | ۲۱:۵۸:۲۸
کد خبر : 7402
استاندارخوزستان تاکیدکرد:

ایجاد بازارچه های خوداشتغالی در مناطق محروم

شریعتی بر ایجاد بازارچه های خوداشتغالی درمناطق محروم خوزستان تاکید کرد و گفت: این اقدامات و فعالیت ها، خوداتکایی را در افرادی که نیاز به حمایت دارند را بیشتر می کند.

 به گزارش خبرگزاری زاگرس نشینان؛غلامرضا شریعتیدر آئین بهره برداری از بازارچه خوداشتغالی بانوان که در اهواز برگزار شد اظهار کرد: این بازارچه با همکاری شهرداری، سازمان میادین، امور بانوان و خانواده استانداری، بهزیستی و برخی سازمان های مردم نهاد راه اندازی شده است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه برای بانوان شاغل در این بازارچه تسهیلاتی در نظر گرفته می شود افزود: این تسهیلات به منظور افزایش توانایی به زنان سرپرست خانوار، معلولان، والدین معلولان و اقشار محروم پرداخت می شود.

وی بر ایجاد بازارچه های خوداشتغالی دیگری در مناطق محروم تاکید کرد و اذعان داشت: بانوان شاغل در این بازارچه بیمه شده و به مدت سه ماه هیچ اجاره ای از آنها دریافت نمی شود؛ بانوان غرفه دار شامل زنان تحت پوشش سازمان بهزیستی، سرپرست خانوار و معلولان هستند.

شریعتی با تاکید بر اینکه باید در حوزه بانوان و به ویژه در مناطق کمتر برخوردار فعالیت ها گسترش داده شود عنوان کرد: این اقدامات و فعالیت ها، خوداتکایی را در افرادی که نیاز به حمایت دارند را بیشتر می کند.

موسی شاعرینیز با اشاره به اینکه شهرداری در راستای عمل به رسالت اجتماعی خود ایجاد یک بازارچه خود اشتغالی برای زنان سرپرست خانوار را تقبل کرد ادامه داد: این نوع فعالیت ها باید در دستور کار مدیریت شهری و سایر دستگاه‌ ها قرار گیرد.

شهردار اهواز با بیان اینکه آمادگی ایجاد بازارچه های خوداشتغالی دیگر در راستای توانمندسازی بانوان را داریم اضافه کرد: این بازارچه به مساحت ۴۵۰ متر و شامل ٢٨ غرفه در کوی رمضان اهواز واقع شده که با راه اندازی آن زمینه اشتغال مستقیم ۶۰ نفر از بانوان کارآفرین و فعال این شهرستان فراهم می شود.